Jermanov nagrajenec 2021 Tomo Virk

logo DSKP SEDINSKI

 

JERMANOVO NAGRADO 2021

za vrhunske prevode družboslovnih in humanističnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino prejme

dr. TOMO VIRK

za prevod dela iz nemškega jezika
Wolfgang Janke: Trojna dovršitev nemškega idealizma:
Schelling, Hegel in Fichtejev nenapisani nauk
(KUD Logos, 2020).

Strokovna komisija za nagrade in priznanja pri Društvu slovenskih književnih prevajalcev, ki jo sestavljajo Vasja Bratina, Saša Jerele, Suzana Koncut, Maja Šučur in dr. Štefan Vevar (predsednik), je v utemeljitvi zapisala: »Tomo Virk se je kot prevajalec moral v slogovnem pogledu spoprijeti z značilno grozdasto strukturo nemških stavkov in jih preodeti v slovensko zgradbo, tako da ta v slogovnem pogledu ne bi spominjala na svoj nemški izvor. To mu je tudi v celoti uspelo, saj deluje njegov Janke v slovenščini avtentično in odlično komunicira. Prevajalec je pokazal, da ima elemente razgradnje nemške strukture in njene preobrazbe v slovensko v malem prstu.«

Utemeljitev nagrade najdete tukaj.

Slavnostna podelitev Jermanove nagrade 2021 bo
v četrtek, 11. novembra 2021, ob 19. uri

v Švicariji (Pod turnom 4, Ljubljana).

Pogovor z nagrajencem bo vodil filozof, prevajalec in pesnik GORAZD KOCIJANČIČ.

 

Vabljeni k ogledu celotnega pogovora:

 

Jermanovo nagrado v okviru programa literarnih prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije. V sodelovanju z MGLC Švicarijo.

JAK LOGOTIP

Logotip MGLC Mednarodni graficni l ikovni center Ljubljana glavni