Vabilo k sodelovanju na Mednarodnem simpoziju DSKP, Ljubljana 2024

Ljubljana Foto intro Foto Vid Brezocnik
Foto: Vid Brezočnik

Vabilo k sodelovanju
na

TRADICIONALNEM MEDNARODNEM SIMPOZIJU
DRUŠTVA SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV

LJUBLJANA 2024

 

Letošnji Mednarodni prevajalski simpozij bo potekal med 25. in 27. oktobrom 2024 v Ljubljani na Vodnikovi domačiji.

Osrednje teme letošnjega simpozija so:

  1. Prevajanje stripa za odrasle, mladino in otroke
  2. Fenomen Madžarevič ‒ od Montaigna do Célina. Prevajanje besedil francoske renesanse v slovenščino in tuje jezike.

Poleg referatov v sklopu osrednjih tem lahko predstavite tudi prispevek o kakšni drugi prevajalski oz. prevodoslovni tematiki. Če želite na simpoziju sodelovati s prispevkom, pošljite prijavo skupaj z naslovom referata in kratkim vsebinskim povzetkom (do 1000 znakov s presledki) do torka, 10. septembra 2024, na elektronski naslov: dskp@dskp-drustvo.si. Vsebinske smernice za razpravljalke in razpravljalce prilagamo tukaj.

Predstavitev referata naj bo dolga največ 20 minut. Za nastop in pripravo prispevka je predviden honorar v višini 105 evrov bruto. Organizatorji simpozija si pridržujemo pravico do izbora prispevkov.   

 

Prijazno vabljeni k sodelovanju!

 

 

Dogodek je del programa mednarodnega sodelovanja, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Logotipa DSKP in JAK final