Prevajalski evrobarometer: Konec in pika

Prevajalski evrobarometer 23 maj 2024 final

 

Društvo slovenskih književnih prevajalcev
prijazno vabi na pogovor

Prevajalski evrobarometer
Konec in pika

v četrtek, 23. maja 2024, ob 16. uri
na osrednjem odru knjižnega sejma
27. Slovenskih dnevov knjige v Mariboru
(Grajski trg, Maribor).

 

Gosta pogovora: FRANJO H. NAJI in TANJA PETRIČ
Moderatorka: PETRA BAUMAN

Nagrajeni roman avstrijskega pisatelja in glasbenika Daniela Wisserja Kraljica gora (KUD Sodobnost International, 2024) v ospredje postavlja peripetije tragikomičnega protagonista, za multiplo sklerozo obolelega še ne petdesetletnika Roberta Turina, ki vegetira v negovalnem domu, priklenjen na invalidski voziček, in načrtuje pobeg v odrešilno Švico. Roman v dramski maniri na humoren način spregovori o etičnih dilemah ob končanju življenja z medicinsko pomočjo, razgalja nevzdržne razmere v zdravstvenih ustanovah in prikazuje dvoličnost sodobne družbe. O prevajalskih dilemah in o literarni predelavi aktualnih vprašanj pomoči pri prostovoljnem končanju življenja se bosta pogovarjala prevajalka dela Tanja Petrič ter kardiolog in pisatelj Franjo H. Naji, ki se v svojem romanu Noč na obisku (Litera, 2022) prav tako sooča s temo evtanazije. Pogovor povezuje Petra Bauman.

Program celotnega festivala Slovenskih dnevov knjige v Mariboru si lahko ogledate v programski knjižici tukaj.

 

Pogovor organizira Društvo slovenskih književnih prevajalcev v sodelovanju s 27. Slovenskimi dnevi knjige v Mariboru »Ko te napiše knjiga 2024«, MKC Maribor in KUD Sodobnost International.
Dogodek sta finančno podprla Evropska unija in Javna agencije za knjigo RS.

Logotipa SDK 2024 in MKC Maribor
Logotipa JAK in EU manjsa
KUD Sodobnost
   
   
  Fotogalerija dogodka (foto: Boštjan Lah):