Dušanka Zabukovec nominirana za Slovenko leta 2022

V Društvu slovenskih književnih prevajalcev iskreno čestitamo naši dolgoletni članici, priznani prevajalki Dušanki Zabukovec, ki jo je Revija Jana uvrstila v letošnji izbor za naziv Slovenke leta.

Ob predstavitvi so v Reviji Jana med drugim zapisali, da nam je v »mojstrskih prevodih iz angleščine in drugih jezikov približala tuje svetove tako, da so postali naši. Najbolj slovi po televizijskih prevodih Muppet Showa, Fračjega dola in Smrkcev, ki so male besedne umetnine, razigrani vrtinci ustvarjalnosti, ki dokazujejo, da je slovenščina enako gibka, nagajiva in duhovita kot katerikoli od »velikih« jezikov – ali pa še bolj. Krepko več kot 2000 je njenih televizijskih, filmskih, knjižnih, gledaliških in opernih prevodov.« In še: »Prevajalci še kako vplivajo na raven jezika vse dežele – in je prav, da končno stopijo iz sence.«

Za Slovensko leta 2022 (slavljenka postane tista, ki prejme največ glasov javnosti) lahko glasujete tukaj:

Slovenka leta 2022