Počastitev preminulih literarnih ustvarjalcev

Vabilo DSP

Vabilo
na počastitev literarnih ustvarjalcev,
ki so nas zapustili

Spomin na njih, naš spomin

 

Društvo slovenskih pisateljev in MIRA, Ženski odbor Slovenskega centra PEN vabita na spominsko slovesnost Spomin na njih, naš spomin v počastitev  literarnih ustvarjalcev, umrlih v zadnjih petih letih, ki bo potekala v ponedeljek,  4. decembra 2023, ob 19. uri v Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma. Z drobci iz njihovega dela in življenja se bomo spomnili njihove poti, jasne človeške dragocenosti, ki so nam jo za vedno zapustili.

»Štiri leta so dovolj, da se potolažimo zaradi smrti pesnika, kakršen je Blok. Vsaka pesnikova smrt, naj je še tako naravna, je protinaravna, tj. umor, in zato nenehna, nepretrgana, večno – v trenutku – trajajoča. Puškin, Blok – in če naj poimenujem vse pesnike – Orfej – nikoli ne more umreti, ker prav zdaj (večno) umira.
V slehernem ljubečem na novo, v slehernem ljubečem večno.«
~ Marina Cvetajeva

V spomin …
2019: Miroslav Slana Miros, David Tasić, Ivan Malavašič, Janez Žmavc, Peter Kolšek; 2020: Ernest Ružič, France Bernik, Bert Pribac, Emil Cesar, Miha Remec, Uroš Kalčič, Tomo Rebolj, Karolina Kolmanič, Dušan Jovanović; 2021: Zmaga Glogovec, Jolka Milič, Marko Sosič, France Pibernik, Tone Dodlek, Josip Osti, Vasja Predan; 2022: Boris Pahor, Andrej Morovič, Vladimir Kos; 2023: Ivan Grbec, Veno Taufer, Marjan Tomšič, Valerija Skrinjar Tvrz.

Scenarij in moderiranje: Meta Kušar
Nastopajo: Jurij Souček, Alojz Svete, Sonja Polanc
Izbor glasbe: Iztok Simoniti