Prevajalci v pogovoru: Jože Stabej

logo DSKP SEDINSKI

 

Pogovor s Sovretovim in Betettovim nagrajencem JOŽETOM STABEJEM, častnim članom Društva slovenskih književnih prevajalcev ter dolgoletnim odbornikom in članom društvenih komisij, je nastal ob prevajalčevi častitljivi 90. obletnici.

Pogovor, ki ga je vodila dr. ĐURĐA STRSOGLAVEC, je tekel o Stabejevem prevajalskem, uredniškem, ugankarskem, glasbenem, televizijskem in radijskem delu in življenju.

Scenarij prireditve: dr. Đurđa Strsoglavec

Glasba: Marko Stabej in Miha Muck

Snemanje in montaža: Miha Poredoš (Društvo Fantastika)

 

Posnetek pogovora:

 

Dogodek je del programa literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije, in del kulturnega projekta »Prevajalec in mesto«, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana.

 

Logo JAK in MOL