Prevajalci v pogovoru: Ludwig Hartinger

logo DSKP SEDINSKI

Dne, 13. decembra 2022, je svoj 70. jubilej praznoval letošnji Lavrinov nagrajenec Društva slovenskih književnih prevajalcev, kulturni posrednik in prevajalec iz slovenščine v nemščino LUDWIG HARTINGER. Ob tej priložnosti objavljamo posnetek pogovora, ki je nastal ob slavnostni podelitvi Lavrinove diplome, 5. septembra 2022, v sklopu spremljevalnega programa 37. mednarodnega literarnega festivala Vilenica v Amfiteatru Kosovelovega doma v Sežani. Z nagrajencem se je pogovarjala prevajalka, prevodoslovka in prejemnica nagrade Fabjana Hafnerja AMALIJA MAČEK.

Posnetek podelitve in pogovora si lahko ogledate oz. mu prisluhnete tukaj:

 

Lavrinovo diplomo v okviru programa literarnih prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

JAK LOGOTIP e1670409001249