Video ob Prešernovem dnevu: Kultne knjige, kultni prevodi – Petrarca v dveh novih prevodih

Preseren in logo DSKP velika

 

Ob Prešernovem dnevu objavljamo video s pogovora Kultne knjige, kultni prevodi: Petrarca v dveh novih prevodih, na katerem sta sodelovala Sovretov nagrajenec SREČKO FIŠER in prejemnik nagrade Radojke Vrančič TOMAŽ POTOČNIK.

O tem, kako sta se prevajalca soočala z izzivi ob prevajanju Petrarcovih del, kultne »pesmarice« Canzoniere (Goga, 2021) in dela Moja skrivnost (Slovenska matica, 2020), kakšne prevajalske orehe sta trla, kaj deli duhovno in slogovno povezuje in ločuje, pa tudi o tem, kako prevajati in brati Petrarco v današnjem času, sta spregovorila z moderatorjem, klasičnim filologom in prevajalcem DAVIDOM MOVRINOM.

Snemanje in montaža: Miha Poredoš (Društvo Fantastika)

 

Posnetek pogovora:

 

Želimo vam lep kulturni praznik!

 

Dogodek je bil del programa literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije, in del kulturnega projekta »Prevajalec in mesto«, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana.

 

Logo JAK in MOL