Literatura v mestu: Andrej E. Skubic in Erwin Köstler

V Društvu slovenskih književnih prevajalcev v sodelovanju z Mestno knjižnico Ljubljana (enota Bežigrad) pripravljamo cikel literarnih pogovorov, naslovljen Literatura v mestu, v okviru katerega želimo širšemu občinstvu predstaviti sodobno slovensko književnost ter v luči častnega gostovanja Slovenije na letošnjem Frankfurtskem knjižnem sejmu poudariti njeno prepoznavnost in prevajanje v tuje jezike.

Na drugem dogodku, ki se je odvil 18. aprila 2023, sta se predstavila večkrat nagrajeni pisatelj, dramatik, prevajalec in jezikoslovec ANDREJ E. SKUBIC ter priznani prevajalec iz slovenščine v nemščino, prejemnik Lavrinove diplome, nagrade Fabjana Hafnerja in avstrijske državne nagrade za književno prevajanje, ERWIN KÖSTLER. Pogovor je povezovala ERIKA MAROLT (MKL).

Cikel Literatura v mestu pripravljata Društvo slovenskih književnih prevajalcev in Mestna knjižnica Ljubljana.

Logotip MKL DSKP 500