Sodelovanje na Mednarodnem simpoziju DSKP, Celje 2023

Stari grad Celje foto Peter Ocvirk

VABILO K SODELOVANJU
NA TRADICIONALNEM MEDNARODNEM SIMPOZIJU
DRUŠTVA SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV
CELJE 2023

 

Letošnji Mednarodni prevajalski simpozij bo potekal med 6. in 8. oktobrom 2023 v Celju.

Osrednje teme letošnjega simpozija so:

  1. Prevajanje risoromana in stripa
  2. Prevajanje leposlovnih in humanističnih besedil iz španščine, portugalščine in katalonščine v slovenščino in obratno
  3. Društva književnih prevajalcev skozi čas. Ob 70. obletnici DSKP

Poleg referatov v sklopu osrednjih tem lahko predstavite tudi prispevek o kakšni drugi prevajalski oz. prevodoslovni tematiki. Če želite na simpoziju sodelovati s prispevkom, pošljite prijavo skupaj z naslovom referata in kratkim vsebinskim povzetkom (do 1000 znakov s presledki) do ponedeljka, 4. septembra 2023, na elektronski naslov: dskp@dskp-drustvo.si.

Predstavitev referata naj bo dolga 20 minut. Pisni prispevek bo predvidoma objavljen v strokovni prevajalski reviji Hieronymus. Za pripravo referata je predviden honorar v višini 105 evrov bruto. Organizatorji simpozija si pridržujemo pravico do izbora prispevkov.    

 

Prijazno vabljeni k sodelovanju!

 

Dogodek je del programa mednarodnega sodelovanja, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Logotipa DSKP in JAK

 

Foto: Peter Ocvirk