Iz zakladnice slovenske prevodne književnosti, projekcije videov

Logo DSKP in SKS 1

Društvo slovenskih književnih prevajalcev vabi v četrtek, 24. novembra 2022, med 12.00 in 12.45 na projekcije izbranih krajših videov »Iz zakladnice slovenske prevodne književnosti« s portreti in branji književnih prevajalcev. Posnetki se bodo odvrteli na Pisateljskem odru v okviru 38. Slovenskega knjižnega sejma na Gospodarskem razstavišču. DSKP je leta 2020 odprl kanal YouTube, ki trenutno šteje 130 naročnikov. Doslej smo objavili 47 daljših in krajših videov, ki so nastajali v sklopu različnih projektov in predstavljajo našo bogato društveno dejavnost.

Na letošnjem Slovenskem knjižnem sejmu si lahko ogledate:

1. Omnibus portretov književnih prevajalcev projekta »Če nisi preveden, ne obstajaš«
Z omnibusom videov projekta »Če nisi preveden, ne obstajaš« predstavljamo serijo kratkih portretov književnih prevajalcev, ki smo jim dali glas in obraz. V projektu »Če nisi preveden, ne obstajaš« je v letih 2020 in 2021 sodeloval konzorcij slovenskih društev s področja jezikovnih poklicev, in sicer: Društvo slovenskih književnih prevajalcev, Društvo znanstvenih in tehniških prevajalcev Slovenije, Združenje konferenčnih tolmačev Slovenije, Društvo slovenskih filmskih in televizijskih prevajalcev ter Lektorsko društvo Slovenije.

Nastopajoči: Simona Škrabec, Klarisa Jovanović, Ivanka Apostolova Baskar, Dragana Bojanić Tijardović, Leonora Flis, Živa Čebulj, Klemen Pisk, Dušanka Zabukovec, Đurđa Strsoglavec, Jakob J. Kenda, Barbara Pregelj, Tanja Petrič

2. Večer slovenskega prevajanja 2020
V krajši video kompilaciji Društvo slovenskih književnih prevajalcev vabi k poslušanju izbranih vrhuncev prevodne književnosti.

Nastopajoči: Iztok Ilc, Lijana Dejak, Marjanca Mihelič, Đurđa Strsoglavec, Miha Marek

3. Promocijski video prevajalske rezidence »Sovretov kabinet«
Vabimo k ogledu promocijskega videa o Sovretovem kabinetu, prvi prevajalski rezidenci Društva slovenskih književnih prevajalcev na Dolu pri Hrastniku, ki sta ga oblikovala scenaristka Tanja Petrič in režiser Urban Zorko. Rezidenčno stanovanje sta finančno in programsko omogočili Občina Hrastnik in Javna agencija za knjigo RS. Dobrodošli v prevajalski hram!

Nastopajoči: Marko Funkl, Fanči Moljk, Tanja Petrič, Hedvika Pavlica Kolman, Nina Kavzar, Iztok Ilc, Maja Korun Hočevar, glas: Urban Zorko

Napovednik dogodka najdete tukaj.