Prevajalski evrobarometer: Izmišljije in vragolije po italijansko

Prevajalski evrobarometer Izmisljije po ita. 6. 6. 2024

Društvo slovenskih književnih prevajalcev
prijazno vabi na pogovor

Prevajalski evrobarometer
Izmišljije in vragolije po italijansko

v četrtek, 6. junija 2024, ob 17. uri
na vrtu Lili Novy
pod okriljem 29. Slovenskih dnevov knjige v Ljubljani
(Tomšičeva 12)

 

Gostji pogovora: Dušanka Zabukovec, Veronika Simoniti
Moderator: Iztok Ilc

Cikel pogovorov »Prevajalski evrobarometer« je nastal v okviru evropskega partnerstva v sodelovanju s KUD Sodobnost International in se posveča širši prevajalski refleksiji evropske literature v slovenskih prevodih. Z gostjama, prevajalkama Dušanko Zabukovec in Veroniko Simoniti, se bomo pogovarjali o iskrivem delu Mina HB: nove pripovedi, čarovnije, resnične in izsanjane zgodbe in drugih delih te serije izpod peresa Susanne Mattiangeli (KUD Sodobnost International, 2021, 2023, 2024), ki je za svoja vrhunska dela leta 2018 prejela eno najprestižnejših nagrad na področju otroške književnosti – italijansko Andersenovo nagrado, ter o delu Angele Nanetti Moj dedek je bil češnjevo drevo (Mladinska knjiga, 2024), ki je prevedeno že v številne jezike, pri nas pa je doživelo tudi odrsko adaptacijo v Lutkovnem gledališču Ljubljana. V duhu slovenskega nastopa v Bologni se bo pogovor širše dotaknil prevajanja mladinske literature in stripov iz italijanščine ter osvetlil smernice in zanimanje za italijansko mladinsko književnost v Sloveniji in obratno. Refleksijo o prevodih del, ki so s kompleksnimi vprašanji zanimiva tudi za odrasle, bomo zašpilili s sveže prevedenim stripom Corto Maltese: Beneška pravljica (Goga, 2023) iz legendarne serije italijanskega striparja Huga Pratta. Pogovor bo povezoval Iztok Ilc.

Celoten program 29. Slovenskih dnevov knjige je dostopen tukaj.

SDK podoba 2024 pasica horizontala

 

Pogovor organizira Društvo slovenskih književnih prevajalcev v sodelovanju s 29. Slovenskimi dnevi knjige in KUD Sodobnost International.
Dogodek finančno podpirata Evropska unija in Mestna občina Ljubljana.

Logotipa DSKP in SDK 2024
KUD Sodobnost
Logotipa EU in MOL
 
 
Fotografski utrinki z dogodka (foto DSKP):