Aprilski rezident Sovretovega kabineta – Tomasz Zarębski

logo DSKP SEDINSKI

TOMASZ ZARĘBSKI, aprilski rezident Sovretovega kabineta, je doktor filozofije in profesor na Fakulteti za izobraževanje Univerze v Spodnji Šleziji, prevajalec iz angleščine v poljščino ter glavni urednik revije Instead: Interdisciplinary Studies in Education & Society / TERAŹNIEJSZOŚĆ – CZŁOWIEK – EDUKACJA. Znanstveno se ukvarja predvsem s filozofijo jezika v povezavi s kognitivno znanostjo, s teorijo argumentacije, racionalizma, pragmatizma in neopragmatizma. Je avtor dveh filozofskih knjig in številnih znanstvenih člankov. Doslej je v poljščino prevedel deli Stephena Toulmina (Cosmopolis in The Philosophy of Science) ter veliko esejev in znanstvenih člankov filozofov, kot so Ludwig Wittgenstein, Jacques Derrida, John Searle, Stanley Cavell, James Conant, Slavoj Žižek. Na rezidenci se bo posvečal prevajanju Toulminovega najvplivnejšega dela The Uses of Argument (1958), ki hkrati predstavlja temeljno delo sodobne teorije argumentacije.

Podrobnejša biobibliografija Tomasza Zarębskega je dostopna tukaj.

 

Tomasz Zabreski

 

Prevajalska rezidenca Sovretov kabinet je del programa mednarodnega sodelovanja, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije. Soustanoviteljica Sovretovega kabineta je Občina Hrastnik.

Logo JAK in Obcina Hrastnik