Literatura v mestu: Andrej E. Skubic in Erwin Köstler

Erwin Kostler in Andrej Skubic

MKL – Knjižnica Bežigrad in Društvo slovenskih književnih prevajalcev
prijazno vabita na dogodek

LITERATURA V MESTU: ANDREJ E. SKUBIC in ERWIN KÖSTLER,

ki bo v torek, 18. aprila 2023, ob 19. uri

v dvorani Slovanske knjižnice (Einspielerjeva 1, Ljubljana).

 

V letošnjem letu, ko bo Slovenija častna gostja mednarodnega knjižnega sejma v Frankfurtu, bodo dogodki iz cikla Literatura v mestu posvečeni sodobni slovenski književnosti, njeni prepoznavnosti in prevajanju v tuje jezike.

Na drugem pogovornem večeru se bosta predstavila pisatelj, dramatik, prevajalec in jezikoslovec ter prejemnik vseh pomembnejših slovenskih literarnih nagrad in Sovretov nagrajenec ANDREJ E. SKUBIC in literarni znanstvenik in prevajalec slovenske literature v nemščino ERWIN KÖSTLER, prejemnik Lavrinove diplome, nagrade Fabjana Hafnerja in avstrijske državne nagrade za književno prevajanje. Dogodek bo povezovala ERIKA MAROLT.

Več o letošnjih dogodkih iz cikla Literatura v mestu lahko preberete tukaj.

 

V sodelovanju z MKL – Knjižnico Bežigrad in Društvom slovenskih književnih prevajalcev.

 

Logotip MKL DSKP 500