VABILO: Med faktografijo in refleksijo – O prevajanju hibridnih žanrov

logo DSKP SEDINSKI

 

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV

vabi na pogovor

 

Med faktografijo in refleksijo

O prevajanju hibridnih žanrov,

ki bo v četrtek, 22. septembra 2022, ob 19. uri

 v Trubarjevi hiši literature (Stritarjeva ulica 7, Ljubljana).

 

Književni prevajalci se nemalokrat lotevamo tudi prevajanja hibridnih žanrov, kot je poljudno-znanstvena, publicistična in duhovna literatura, ki je nemalokrat podatkovno in strokovno zahtevna, hkrati pa napisana tako, da je dostopna čim širšemu krogu bralstva. Kako se znajti pri prevajanju besedil, ki združujejo faktografijo in refleksijo, kako ravnati z že uveljavljeno terminologijo, kakšen horizont poznavanja materije in jezika zahtevajo od prevajalcev in kako reševati prevajalske zagate, nam bodo razkrili tokratni »prevajalci v mestu« JEDRT MALEŽIČ, NEŽA BOŽIČ in SAMO KUŠČER. Pogovor bo vodil prevajalec IZTOK ILC.

 

 

V sodelovanju s Trubarjevo hišo literature.

Dogodek je del programa literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije, in del kulturnega projekta »Prevajalec in mesto«, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana.

 

JAK LOGOTIPMOL logo