Literatura v mestu: Mojca Kumerdej in Rawley Grau

Mojca in Rawley foto 700

 

MKL – Knjižnica Bežigrad in Društvo slovenskih književnih prevajalcev
prijazno vabita na dogodek

LITERATURA V MESTU: MOJCA KUMERDEJ in RAWLEY GRAU,

ki bo v torek, 14. marca 2023, ob 19. uri

v dvorani Slovanske knjižnice (Einspielerjeva 1, Ljubljana).

V letošnjem letu, ko bo Slovenija častna gostja mednarodnega knjižnega sejma v Frankfurtu, bodo dogodki iz cikla Literatura v mestu posvečeni sodobni slovenski književnosti, njeni prepoznavnosti in prevajanju v tuje jezike. Na prvem pogovornem večeru se bosta predstavila večkrat nagrajena slovenska pisateljica in publicistka MOJCA KUMERDEJ in uveljavljeni prevajalec iz slovenščine v angleščino ter prejemnik Lavrinove diplome RAWLEY GRAU. Dogodek bo povezovala ERIKA MAROLT.

Več o letošnjih dogodkih iz cikla Literatura v mestu lahko preberete tukaj.

V sodelovanju z MKL – Knjižnico Bežigrad in Društvom slovenskih književnih prevajalcev.

 

Logotipa MKL in DSKP

 

 

Fotografija Mojca Kumerdej: Jože Suhadolnik
Fotografija Rawley Grau: Dušan Šarotar