Podelitev Sovretove nagrade 2023

Sovretove nagrade za leto 2023

in pogovor z nominiranci,

ki bo v petek, 29. septembra 2023, ob 19.uri
na sedežu Društva slovenskih književnih prevajalcev
(Tomšičeva 12, 1000 Ljubljana).

Sovretova nagrada Društva slovenskih književnih prevajalcev je najstarejša in najvidnejša stanovska nagrada, stara natanko šestdeset let. Podeljuje se že od leta 1963 za posebej uspele prevode leposlovnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino.

Pogovor z nominirankama Andrejo Kalc in Janino Kos ter nominirancem Jernejem Županičem bo na predvečer dneva prevajalcev povezovala novinarka Dela in francistka Nina Gostiša. Pogovoru bo sledila razglasitev Sovretove nagrade za leto 2023, ki jo bosta podelila dr. Štefan Vevar, predsednik komisije za nagrade in priznanja pri DSKP, in Tanja Petrič, predsednica DSKP.

Utemeljitve komisije DSKP za nominacije za Sovretovo nagrado 2023 so dostopne tukaj.

Sovretovo nagrado v okviru programa literarnih prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Logotip JAK in DSKP