Pogovorni večer z akad. prof. dr. Kajetanom Gantarjem

“Exegi monumentum aere perennius
regalique situ pyramidum altius
quod non imber edax, non aquilo impotens
possit diruere …” (Horacij, Ode 3, 30, 1–4)

 

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV

vabi

na pogovorni večer s svojim častnim članom, nekdanjim predsednikom in dolgoletnim odbornikom,
s Sovretovim, Zoisovim in letošnjim Prešernovim nagrajencem

akad. prof. dr. KAJETANOM GANTARJEM,

ki bo v sredo, 11. maja 2022, ob 18. uri
na Tomšičevi 12 v Ljubljani.

 

Na srečanju s slavljencem se bomo dotaknili njegovega prevajalskega dela, obujali spomine na zgodovino Društva slovenskih književnih prevajalcev v preteklih desetletjih, se pomudili ob njegovem prispevku k delovanju društva, vse skupaj pa bomo povezali tudi s proslavitvijo njegove devetdesetletnice, katere obeležitev so nam dolgo preprečevale epidemiološke razmere. Pogovor z vpogledom v bogato spominsko-dokumentarno gradivo bo vodil dr. MATEJ HRIBERŠEK.

Lepo vabljeni na srečanje z jubilantom in na sprehod skozi društveno zgodovino!

Dogodek je del programa literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije, in del kulturnega projekta »Prevajalec in mesto«, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana.

 

JAK LOGOTIPMOL logo