Prevajanje slikanic – sinekura ali izziv?

logo DSKP SEDINSKISlovenski dnevi knjige

 

Društvo slovenskih književnih prevajalcev in Slovenskimi dnevi knjige v Ljubljani

vabita na sklepni dogodek

Prevajanje slikanic – sinekura ali izziv?

ki bo v četrtek, 16. junija 2022, ob 18. uri

na vrtu Lili Novy Društva slovenskih pisateljev (Tomšičeva 12, Ljubljana).

Gostje MILAN DEKLEVA, ALEKSANDRA KOCMUT, BARBARA PREGELJ in IGOR SAKSIDA bodo spregovorili o prevajanju slikanic, ki predstavljajo velik delež ne vedno kakovostnega prevodnega leposlovja za otroke. Sogovornici in sogovornika bodo razkrili, s kakšnimi izzivi in pastmi se soočajo pri prenašanju pravljičnih in fantazijskih svetov za najmlajše v slovenski jezik in kakšna mora biti dobra tuja slikanica, ki je vredna prevoda ali celo umestitve v »mladinski prevodni kanon«. Dogodek povezuje prevajalka in prevodoslovka NADA GROŠELJ.

Naša društvena vrata bodo v četrtek, 16. junija, odprta že od 14. ure naprej. Prijazno vabljeni, da si ogledate naše nove pisarniške prostore v drugem nadstropju hiše na Tomšičevi 12, se podružite z nami in da skupaj nazdravimo novemu domovanju in izzivom. Veselimo se srečanja z vami!  

 

Pokrovitelj nagrade Vasje Cerarja je MKC Maribor. Častna pokroviteljica podelitve nagrade je Slovenska nacionalna komisija za UNESCO.
Dogodek na vrtu Lili Novy sofinancirata Javna agencija za knjigo in Mestna občina Ljubljana.

JAK LOGOTIPMOL logo

MKC Logounesco nacionalna komisija