Vabilo na literarno-pogovorno popoldne s češko pesnico in prevajalko Lenko Kuhar Daňhelovo

dsp logo napisDruštvo slovenskih pisateljev

vabi na

 

literarno-pogovorno popoldne s češko pesnico in prevajalko

Lenko Kuhar Daňhelovo,

ki bo

 

v ponedeljek, 12. decembra 2022, ob 17. uri

v prostorih Društva na Tomšičevi 12 v Ljubljani.

 

 

Z avtorico se bo o sodobni češki literaturi, še posebej o češki poeziji, in prevajanju med slovensko in češko kulturo pogovarjal slovenski tržaški pesnik, pisatelj, esejist in prevajalec Marko Kravos.

Lenka Kuhar Daňhelová je češka pesnica, pisateljica, prevajalka in publicistka. Doslej je izdala sedem knjižnih del – štiri pesniške zbirke, prozno delo in dve knjigi z dokumentarno-feljtonistično tematiko. Svojo poezijo, literarne recenzije in prevode tujih pesnikov redno objavlja v čeških, poljskih in tudi slovenskih literarnih revijah. Poezija Lenke Kuhar Daňhelove je prevedena v več jezikov, mdr. v angleščino, francoščino, italijanščino, madžarščino, nemščino, poljščino, srbščino in slovenščino. V češčino je prevedla več slovenskih avtoric in avtorjev, med njimi Majo Vidmar, Stanko Hrastelj, Meto Kušar in Josipa Ostija, prav tako je prevedla in uredila tri antologije slovenske poezije. Je ustanoviteljica in predsednica avtorskega združenja Stranou/Ob robu ter mednarodnega festivala Evropski pesniki v živo (od 2008). Za prevode slovenskih avtorjev v češčino je leta 2013 prejela slovensko prevajalsko nagrado Lirikonov zlát, leta 2018 pa skupaj s Petrom Kuharjem tudi Pretnarjevo nagrado za ambasadorja slovenske literature in kulture.

Pogovor bo potekal v slovenščini.

Lenka literarni vecer

 

Mednarodni program DSP finančno podpira Javna agencija za knjigo RS.

 

JAK LOGOTIP