POSREDUJEMO OBVESTILA: DSKP in naši člani v medijih

Igor Bratož: Načrtni boj proti šušmarjem in špekulantom
Časopis DELO

Ob letošnji 70. obletnici DSKP je kratek oris zgodovine in današnjih dejavnosti Društva v prispevku Načrtni boj proti šušmarjem in špekulantom povzel novinar časopisa Delo, Igor Bratož.

Članek lahko preberete tukaj.

***
Nina Gostiša: Ljubezen je osnovni odnos do sveta
Časopis DELO

Z našo članico, tudi članico UO DSKP in prejemnico nagrade Radojke Vrančič, Živo Čebulj, se je ob izidu njenega pesniškega prvenca Sama ljubezen je to (Hiša poezije) pogovarjala novinarka časopisa Delo, Nina Gostiša. Veliko pozornosti sta namenili tudi prevajanju, za katerega Živa Čebulj pravi, da ga »razume kot globoko branje, ki je lahko tudi transformativno«.

Intervju je objavljen tukaj.