Prejemnica Lavrinove diplome 2023: Patrizia Raveggi – vabilo na podelitev

DSKP

Prejemnica LAVRINOVE DIPLOME ZA LETO 2023,
ki jo Društvo slovenskih književnih prevajalcev podeljuje za kakovosten opus prevodov
slovenskega leposlovja, humanistike in družboslovja v tuje jezike in za pomemben prispevek
k uveljavljanju slovenske književnosti v tujini, je priznana italijanska prevajalka in posrednica
slovenske književnosti v italijanskem govornem prostoru

PATRIZIA RAVEGGI.

Iz utemeljitve upravnega odbora Društva slovenskih književnih prevajalcev:

»Patrizia Raveggi se ne boji najzahtevnejših prevajalskih izzivov – kot izjemna poznavalka najbolj raznolikih jezikovno-slogovnih registrov in premen slovenščine je doslej v italijanščino prevedla številna temeljna dela kanoniziranih klasičnih in sodobnih slovenskih ustvarjalk in ustvarjalcev  […] Obsežen je tudi njen esejistični in publicistični opus o slovenski književnosti, objavljen bodisi v knjigah bodisi v revijalnem tisku. Prevajalka tudi redno soorganizira bralne in predstavitvene turneje slovenskih avtoric in avtorjev po Italiji ter sodeluje na uglednih strokovnih in prevajalskih srečanjih v Sloveniji in po svetu. Številne in poglobljene obravnave prevodov Patrizie Raveggi v najvidnejših italijanskih dnevnikih, literarnih revijah in spletnih medijih pričajo o tem, da je slovenska književnost tudi po njeni zaslugi vse bolj opažena in sprejeta med italijanskim bralstvom.«

Celotna utemeljitev nagrajenke je dostopna tukaj.

Nagrajenki iskreno čestitamo!

 

SLAVNOSTNA PODELITEV LAVRINOVE DIPLOME
v sklopu programa Slovenskih dnevov knjige v Ljubljani

bo v soboto, 17. junija 2023, ob 15. uri
na vrtu Lili Novy (Tomšičeva 12, Ljubljana).
V primeru dežja bo dogodek potekal v notranjih prostorih hiše na sedežu DSKP.

 

Z nagrajenko PATRIZIO RAVEGGI se bo pogovarjala prevajalka in Sovretova nagrajenka BREDA BIŠČAK. Na dogodku bo sodeloval tudi pesnik, pisatelj, esejist in prevajalec MARKO KRAVOS.

 

Patrizia Raveggi Foto Kristijan Robic
Foto: Kristijan Robič

Prispevek o nagrajenki, objavljen v reviji Bukla si lahko preberete tukaj.
Fotoutrinke z dogodka si lahko ogledate tukaj.

Dogodek je del programa literarnih prireditev, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije, in del kulturnega projekta »Prevajalec in mesto«, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana.

 

Logo JAK in MOL