Razpis za slovensko-nemško prevajalsko nagrado Fabjana Hafnerja 2023

Nagrada Fabjana Hafnerja logotip

Prevajalska nagrada Fabjana Hafnerja, ki jo podeljuje Goethe-Institut Ljubljana v sodelovanju z Literarisches Colloquium Berlin in Musil-Institutom/Koroškim literarnim arhivom (Univerza v Celovcu), Javno agencijo za knjigo RS, Društvom slovenskih književnih prevajalcev in Avstrijskim kulturnim forumom Ljubljana bo letos podeljena za izjemen prevod slovenskega dela v nemški jezik v zadnjih treh letih. Razpis je namenjen delom s področij humanistike, proze, dramatike, esejistike, poezije ter otroške in mladinske književnosti.

Podelitev bo letos še posebej svečana, saj bo nagrada podeljena v okviru častnega gostovanja Slovenije na Frankfurtskem knjižnem sejmu.

Nagrada je bila ustanovljena v spomin prevajalca, pesnika in literarnega zgodovinarja Fabjana Hafnerja (1966–2016), ki je na področju prevajanja tako v slovenskem kot v nemškem govornem prostoru pustil neizbrisljivo sled.

Več o razpisnih pogojih za nagrado izveste tukaj.
Rok za prijavo: 10. maj 2023.