Britanski večer na Prevodnem Prangerju

Prevodni Pranger

Festival Prevodni Pranger: Britanski večer

Druga razprava letošnjega festivala Prevodni Pranger, naslovljena Britanski večer, bo pobliže osvetlila dva velika romana iz izjemnega prevodnega opusa priznane prevajalke Dušanke Zabukovec, in sicerV imenu otroka Iana McEwana (Cankarjeva založba, 2015; izv. The Children Act, Jonathan Cape, 2014) in Wolf Hall Hilary Mantel (Cankarjeva založba, 2022; izv. Wolf Hall, HarperCollins UK, 2009). Pogovor s prevajalko bo vodila dr. Nada Grošelj, selektor tokratnega dogodka pa je dr. Simon Zupan, doktor znanosti s področja literarnih ved in docent za prevajalstvo in tolmačenje na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

Razprava bo potekala v ponedeljek, 13. novembra 2023, s pričetkom ob 18. uri v Mali dvorani Lutkovnega gledališča Maribor.

Iz Ljubljane bo organiziran brezplačni prevoz. Prijavite se na e-naslovu: prevodni.pranger@pranger.si.

Prijazno vabljeni!