CEATL: Anketa o prevajanju otroške in mladinske književnosti

Evropski svet združenj književnih prevajalcev CEATL je pripravil anketo o prevajanju književnosti za otroke in mladino. Namenjena je vsem prevajalkam in prevajalcem, ki se z omenjeno književnostjo aktivno ukvarjajo.

Anketa je odprta do 10. januarja 2023.

Namen raziskave je izpopolniti ugotovitve o tem, kako poteka prevajanje tovrstne književnosti v praksi in s kakšnimi omejitvami se srečujejo prevajalci. Za namen raziskave so z izrazom »otroci« razumljeni otroci do 12. leta starosti in z izrazom »mladina« najstniki.

Anketa je anonimna, če pa bi želeli biti obveščeni o rezultatih raziskave, vas prosimo, da na koncu vprašalnika vpišete svoj elektronski naslov.

Povezava do ankete: https://forms.gle/dihSfQeoyKpMwDWB7

 

Vabljeni k sodelovanju v čim večjem številu!