SPOROČILO ZA JAVNOST: nominacije za Jermanovo nagrado 2023

Nominiranci za Jermanovo nagrado 2023

NOMINACIJE ZA JERMANOVO NAGRADO 2023

 

JERMANOVA NAGRADA Društva slovenskih književnih prevajalcev se podeljuje od leta 2015 za posebno uspele prevode družboslovnih in humanističnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino. Nagrada je bila ustanovljena leta 2013, imenuje pa se po uglednem slovenskem filozofu in prevajalcu Franetu Jermanu.

Nominirani prevajalki in prevajalec za JERMANOVO NAGRADO 2023, ki jih je izbrala petčlanska strokovna komisija Društva slovenskih književnih prevajalcev v sestavi Lijana Dejak, Nina Gostiša, Marjanca Mihelič, Veronika Simoniti in Štefan Vevar (predsednik), so:

Nada Grošelj za prevod monografije Grenko-sladki eros Anne Carson (založba LUD Literatura 2022)

Samo Kuščer za prevod dela Poreklo človeka in spolni izbor Charlesa Darwina (Založba UMco 2023)

Urša Zabukovec za prevod dela Spisi o Rusiji in krščanstvu Vladimirja Solovjova (Založba KUD Logos 2022)

Utemeljitve nominacij za Jermanovo nagrado 2023 so objavljene tukaj.

 

Jermanovo nagrado v okviru programa literarnih prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

NOVI DSKP LOGOTIP 2 cmyk02 jak height 250px