Marek, Miha

Ciljni jezik:

slovenščina

Področja prevajanja:

proza, družboslovna in humanistična besedila

Biografija:

Miha Marek je diplomiral iz filozofije, francoskega jezika in književnosti ter biologije na Univerzi v Ljubljani. Prevedel in/ali uredil ter strokovno opremil je vrsto del s področja filozofije in zgodovine znanosti ter racionalistične in razsvetljenske filozofije (Diderot, Buffon, Maupertuis, Descartes, François Jacob). Za prevod antologije besedil iz zgodovine sionističnega gibanja Judovska država: temeljni dokumenti političnega sionizma (Založba ZRC, 2019) je bil leta 2020 nominiran za Jermanovo nagrado Društva slovenskih književnih prevajalcev. Prevedel je tudi monografije iz sociologije vzgoje (Emile Durkheim, Frank Furedi, Marcel Gauchet) in filozofije (Sarah Kofman), splošnoizobrazbene uvode (Terry Eagleton, Malise Ruthven, Julia Annas) ter članke in eseje v strokovnih in umetniško-kulturnih revijah (Fotografija, Amfiteater, Dialogi, Maska, Filozofija na maturi, Filozofski vestnik). Prejel je več prevajalskih štipendij (Centre national du livre, JAK) ter bival v prevajalskih rezidencah (Arles, Dunaj).